Dogodki

E K S K L U Z I V N O za Vas: Seminar "Vložitev pritožbe na ESČP" z dr. Majo MENARD

Datum objave: 19.04.2017 | Datum poteka: 09.05.2017

Dogodek je potekel!

KDAJ: ponedeljek, 8. maja 2017 ob 16. uri
KJE: v prostorih Pravne fakultete Maribor, Mladinska 9, 2000 Maribor

Pravna fakulteta Maribor dne 8. maja 2017 ob 16. uri organizira seminar "Vložitev pritožbe na Evropsko sodišče za človekove pravice - odgovori na vprašanja" z odvetnico dr. Majo Menard.

Dr. Maja Menardje po diplomi na Pravni fakulteti v Ljubljani študij nadaljevala Na Univerzi Paris X (Nanterre), kjer je magistrirala in doktorirala. Po doktoratu je pet let delovala v pariški pisarni družbe Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLP, nato pa se je pridružila odvetniški družbi Ulčar & partnerji v Ljubljani, kjer je danes partnerica.

Predavateljica vam bo podala odgovore na naslednja vprašanja:

- KDO: definicija "žrtve";

- KDAJ: izčrpanje pravnih sredstev in rok za vložitev;

- KAKO: oblika, priloge in pogoji dopustnosti;

- KAJ: relevantne kršitve;

- ZA-KAJ: pravično zadoščenje in izvršljivost.

Na seminar se lahko prijavite >> T U K A J <<.

Študenti Pravne fakultete Maribor so oproščeni plačila kotizacije.

Obseg delavnice4 šolske ure
Cena seminarja80 eur (z DDV)
Kotizacijo je potrebno nakazati pred pričetkom seminarja na naslov: Univerza v Mariboru, Pravna fakulteta, Mladinska 9, 2000 Maribor; IBAN: SI56 0110 0609 0122 141; BIC: BSLJSI2X; sklic: SI00 6520; koda namena: OTHR.

Vljudno vabljeni vsi, ki se v praksi že srečujete z omenjeno tematiko in bi radi prejeli koristne nasvete in odgovore na vprašanja, s katerimi se srečujete pri vložitvi pritožbe, vabljeni ste tudi tisti, ki vam bo pridobljeno znanje koristilo pri nadaljnji poklicni poti.

Kmalu na srečanje.