6. DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ POGAJANJ ZA ŠTUDENTE PRAVA 2017

Datum objave: 23.02.2017 | Datum poteka: 04.03.2017

Dogodek je potekel!

V petek, 3.3.2017, s pričetkom ob 9. uri se bo na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru odvijalo državno tekmovanje iz pogajanj za študente prava.

V pogajalskih veščinah se bo pomerilo 24 ekip študentov, od tega 10 ekip s PF v Ljubljani, 8 ekip s PF v Novi Gorici ter 6 ekip s PF v Mariboru.

Kot sodniki bodo na tekmovanju nastopili:

• Damijan Kocbek, odvetnik v Mariboru,
  • Jurij Kutnjak, odvetnik v Mariboru,
  • Jure Razgoršek, Odvetniška pisarna Razgoršek-Dremelj v Mariboru,
  • Mag. Martina Sever, odvetnica v Odvetniški družbi Rojs, Peljhan, Prelesnik in partnerji v Ljubljani,
  • Dr. Miha Šošić, odvetnik v Mariboru, asistent na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru,
  • Klemen Tičar, odvetnik in partner v Odvetniški družbi Ulčar & partnerji, Ljubljana, Kranj, Maribor,
  • Prof. dr. Ana Vlahek, Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani,
  • Mag. Petra Weingerl, DPhil kandidatka in tutorica za pravo EU na Univerzi v Oxfordu.

Uvodni nagovor na tekmovanju bo potekal v predavalnici Auditorium Maximum, samo tekmovanje pa bo potekalo vzporedno pred dvema senatoma sodnikov v Auditorium Maximum in v Sodni dvorani PF UM. Vsak senat sodnikov bo izbral najboljšo ekipo na vsaki strani, ki se bodo v dveh krogih finala pomerile med seboj.
Priznanja za udeležbo dobijo vse sodelujoče ekipe, zmagovalni dve ekipi pa tudi knjižno nagrado.

Vljudno vabljeni k ogledu tekmovanja!

Prof. dr. Janja Hojnik

Organizatorica tekmovanja